Style popularne w Wielkiej Brytanii

Howard - kwintesencja angielskiego wystroju wnętrz. Sofy i fotele utrzymane w tym stylu wzięły swoją nazwę od rodzinnej manufaktury mebli, założonej przez Johna Howarda w 1820 roku. Cieszyli się oni mianem czołowych tapicerów epoki wiktoriańskiej, umiejętnie łącząc tradycyjne rzemiosło z innowacyjnością. Do ram kanap wykorzystywali elegancko rzeźbione drewno brzozowe, a wykonując tapicerkę sięgali po nowatorskie metody, które zwiększały komfort użytkowania - na przykład wprowadzając poduszki na oparciach fotela czy pokrywając sprężyny workami z piórami. Na początku XX wieku kanapy, fotele i szezlągi marki Howard stały się synonimem luksusu.

Chesterfield - klasyka angielskiego stylu i ikona światowego designu. Sofa powstała na początku XIX wieku, stając się obowiązkowym elementem wystroju eleganckich gabinetów i klubów gentelmana. Jej cechami charakterystycznymi są pikowania oraz duże podłokietniki. Pierwotnie tapicerka występowała wyłącznie w dwóch kolorach - czerni i brązie, a materiałem obiciowym była naturalna skóra. Obecnie sofa Cherstefield doczekała się wiele interpretacji i często pokrywana jest kolorowymi, miękkimi tkaninami.

Styl królowej Anny - styl, który dominował w czasie panowania królowej Anny Stuart, istotnie wpływając na brytyjskie wzornictwo w drugiej połowie XVIII wieku. Dominowało wówczas drewno orzechowe, które zestawiano także z barwną laką. Meble łącząc w sobie późnorenesansowe i barokowe formy, miały płynne i spokojne linie. Charakteryzowała je umiarkowana dekoracja - głównie nawiązania do sztuki chińskiej, a także akcenty liści akantu i muszli.